Jak odmienić wnętrze na lato przy pomocy oświetlenia dekoracyjnego?

Lato inspiruje do zmian, sprawia, że nawet we wnętrzach szukamy lekkości i świeżości. Przebierając pomiędzy lnianymi tekstyliami w jasnej kolorystyce, wiklinowymi koszami i suszonymi trawami, mającymi wprowadzić do niego odrobinę lata, warto pamiętać również o oświetleniu. 

Marka 4concepts oferuje ręcznie tworzone szklane lampy podłogowe, wiszące oraz stołowe, które stworzą wyjątkowy klimat letniego wieczoru.

Lampy stołowe Tanzania oraz Monaco | custom w wersji z chwostem i beżowym, welurowym abażurem.


Letni klimat we wnętrzach, powiązany często ze stylem Hamptons czy coastal, kojarzy nam się przede wszystkim z kolorami ziemi – beżami, kremami czy odcieniami brązu, które znajdziemy m.in. w wysokich szklanych lampach stołowych Monaco oraz Cannes. Ich kunszt wywodzi się nie tylko z wyjątkowo specjalistycznej techniki dmuchania szkła, ale również z połączenia trzech kolorów – czerni, szkła transparentnego oraz bursztynu.

Lampy stołowe Monaco oraz Cannes z trzykolorowego szkła.

Każda z lamp produkowanych przez 4concepts występuje w standardowej konfiguracji podstawy oraz abażuru, jednak możliwa jest zmiana abażuru czy dodanie dekoracyjnego chwostu, który  może całkowicie zmienić charakter lampy i dostosować ją do otoczenia.


Lampa stołowa Tanzania.

Lampa stołowa Ravenna z dwukolorowego szkła.

Szukając oświetlenia, które doda wnętrzu lekkości, przy tworzeniu letniej aranżacji, warto postawić również na szklane, transparentne lampy, takie jak np. Siena oraz Chianti Transparent czy Torino. Dzięki uniwersalnej kolorystyce i możliwości doboru dowolnego abażuru, odnajdą się w każdym wnętrzu, zdobiąc je nie tylko latem, ale przez cały rok.


Lampa podłogowa Siena Transparent | custom z białym chwostem lampa podłogowa/stołowa Chianti Transparent.

Lampa stołowa Torino.

We wnętrzach eklektycznych czy nowoczesnych, warto wprowadzić z kolei kolor. Soczyste zielenie, fiolety czy szafiry, które znajdziemy w lampach Troya Sapphire, Siena Green czy też Siena Lavender z abażurem z rajskimi ptakami z kolekcji limitowanej, ożywią wnętrze, dodając mu energii.


Lampa podłogowa Siena Green | custom
z limitowanej edycji.

Lampa podłogowa Siena Lavender | custom
z limitowanej edycji.

Lampa stołowa/podłogowa Troya Sapphire | custom ze złotym chwostem.

Szklane lampy 4concepts to przede wszystkim ponadczasowe wzornictwo, które sprawdzi się nie tylko w letniej, ale i całorocznej aranżacji. A odpowiednio dobrane oświetlenie, zarówno pod kątem designu samej lampy jak i barwy czy natężenia światła, może sprawić, że odkryjemy swoje wnętrze na nowo